Pozvánka do Nitry

(pro přátele POTK; for friends of POTK)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef Mezera
Příspěvky: 336
Registrován: 4.11.2008, 0:16, úterý

Pozvánka do Nitry

Příspěvek od Josef Mezera » 9.8.2016, 11:15, úterý

:arrow:
Drahí naši flígri s romantickými dušami, milujúci nostalgiu i nelaminátové lietajúce zariadenia s časom vzniku v dobách, keď snáď i vzduch ešte voňal inak: je čas spozornieť. Po vcelku úspešnom prvom ročníku súťaže Oldtimer Pribina Star – OPS 2015 vás pozývame na jeho pokračovanie v termíne od 12. do 20. 8. 2016. Keďže podobné historizujúce akcie prinášajú spravidla vynikajúce počasie s výškou základní kumulov kam až oko nedovidí, veríme, že sa trošku termického šťastia na nás usmeje i v tomto roku.
:arrow:
http://airportnitra.sk/sk/oldtimer-pribina-star.html
:arrow:
Oldtimer Pribina Star 2016 byla v sobotu 13. 8. slavnostně zahájena fanfárou na fujaru :) viz foto dole.
Další fotografie z tohto poduatia na http://mezerajos.rajce.idnes.cz/Oldtime ... 2016_Nitra
:arrow:
Během soboty přijíždějí další účastníci. "Oldies "Maďaři jsou už komplet vč. Cimbory, je tu Pionýr z Popradu, Orlík 116 z Partizánskeho. Na start jsme připravili Z-23 Honzu Joža Otta. Létáme aerovleky za Foxom. Série fotografií na Honzu právě přeškoleného pilota Laca R. je k nahlédnutí v http://moja.uschovna.zoznam.sk/link/4ec ... gn=sharing
Pozdě večer ještě dorazil z Rané Vl. Abrahám se svou Ka-6 a nad ránem pak po turné ve Slovinsku a Chorvatsku Miro Lewandowski s Fokou 4.
:arrow:
Neděle 14. 8. nás hned od rána vnadila pěkným plachtařským počasím. Připravujeme kromě Z-23 všechna letadla. Start se předpokládá po obědě.
I přes nádherné plachtařské počasí, smolařem dne se stal jeden nejmenovaný pilot Šohaje. Měl dva starty, ale stoupák vždy někam zmizel a po 10 minutách kroužení v malých výškách byl opět na zemi. Přiznávám se, byl jsem to já. Stejně tak to vzdali Maďaři s Cimborou a "Pionýristi". V 15:30 si bere Šohajíka Jožo Ott, tak snad nám to ukáže. SF-27 Jardy Kareše a Vláďa Abrahám s Ka6kou letí. Orlík, Phoebus a Ulf s Lakem samozřejmě také.
Ouha! ZY (Ka6) hlásí v 16:20 přistání do pole [url](viz fotky z akce)[http://mezerajos.rajce.idnes.cz/Oldtime ... 016_Nitra/] a vzápětí i jeden z nitranských Blaníků. Večer pak nás čekala další, i když neletová disciplína, hod kniplem na cíl (tam jsem si zas dnešní reputaci napravil :D )
Pondělí 15. 8. se trochu rozfoukalo, přesto jsme se rozhodli odstartovat 1. "star" disciplínu. Šohaj, Pionýr i Cimbora zatím vyčkává, 149 km i když cik-cak poblíž letiště je pro ně za stávajících meteopodmínek poněkud více obtížná. "Dřevákům", ale ani modernějším VSO a Phoebus se vůbec nedařilo. Šohaj a SF-27 ani neodstartovaly. Ulf s Lakem samozřejmě přistál až když jsme večer uklízeli éra do hangáru. A zatímco Rakouskem a Maďarskem procházel pás velmi intenzivních bouřek, zde jsme se těšili pohledem (žel, jen tím) na nádherné lenťáky nad našimi hlavami.
:arrow:
Úterý 16. 8. Jsme stále pod vlivem jižní části tlakové níže se středem někde nad východním Baltem. Počasí proto dnes asi nebude nejvhodnější pro soutěž v traťovém letu. Byla vyhlášena disciplína v letu na čas, kdy 1 minuta letu (odečítá se čas letu vlečného letadla) bude za 0,5 bodu. Start ve 12:30 :)
Nakonec se z toho vyklubal pěkný termický den. Jako poslední přistával Milan Svoboda s Phoebusem, Jarda Kareš s SF-27 a jako obvykle úplně poslední Ulf Kern s Lak 17.
:arrow:
Středa 17.8. Po nočním přechodu fronty zatím necháváme hangár zavřený, rozhodnutí padne až po obědě. Zatím byly vyhlášeny neletové soutěžní disciplíny
1. rychlozáplet navijákového lana a
2. "soft" střelba z interiérové pistole ;)
Počasí se odpoledne umoudřilo a v půl druhé vyrážíme na "malou hvězdu". Ulf dnes letí místně s maďarským Cimborou, veze Vláďova syna Vojtu, který nám zde vydatně pomocníkuje. Po jejich přistání si jdu napravit reputaci s Igorovo Šohajem. Přistál jsem (na rozdíl od Smolíčka Skočdopole) po třech hodinách ;) Večer sedíme u vínka a piva, tlacháme a prožíváme dnešní zážitky.
:arrow:
Čtvrtek 18.8. Oproti Hronovu, zde v Nitře nepřeje tolik počasí. Uvidíme, jak se to vyvine po obědě. Dopoledne "nás" tu poctil navštěvou pan president Kiska, tedy zahajoval ve městě polnohospodársku výstavu a z nitrianského letiště pak vrtulníkem odletěl zpět do Bratislavy.
Odpoledne byla vyhlášena disciplína v letu na čas. Večer jako obvykle u pivka a vínka pod altánem před letištním barem.
:arrow:
Pátek 19.8. je posledním letovým dnem letošní "Pribina oldtimer star". Během ranního brífinku nám nad hlavami prolétly tři velké formace bocianov / čápů. Inu, léto je u konce.
Po obědě nás čeká další neletová disciplína (založení a čadění baropásky), společné fotografování a ještě i dojde na volné létání, či disciplínu v letu na čas. Večer nás čeká závěrečná "altán párty".
:arrow:
Sobota 20. 8., dopoledne slavnostní ukončení podujatia, spuštění vlajky a odjezdy účastníků.

http://mezerajos.rajce.idnes.cz/Oldtime ... 016_Nitra/#

a ještě reportáž slovenské televize RSTV ve svých hlavních večerních zprávách (až úplně na konci, cca 45. minuta):

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9936/103062#2650
Přílohy
jm0655.JPG
DSCN0649o.JPG
DSCN0613.JPG
DSCN0603.JPG
DSCN0522.JPG
Naposledy upravil(a) Josef Mezera dne 25.8.2016, 9:36, čtvrtek, celkem upraveno 10 x.
-jm-
Uživatelský avatar
Jiřina
Vedení POTK
Příspěvky: 172
Registrován: 27.11.2008, 22:45, čtvrtek

Re: Pozvánka do Nitry

Příspěvek od Jiřina » 16.8.2016, 16:13, úterý

Moc díky za tohle zpravodajství ! Alespoň trošku můžeme být s vámi...
Dnes vyšel elektronický Zpravodaj, kdo ho odebírá, má ho již v mailu. To kdyby začalo pršet, ať máte co číst... :twisted:
Ale víc vám přeju lepší počasí a pořádné lítání, než čtení o něm... ;)
Mnoho pozdravů všem do Nitry !
Uživatelský avatar
Josef Mezera
Příspěvky: 336
Registrován: 4.11.2008, 0:16, úterý

Re: Pozvánka do Nitry

Příspěvek od Josef Mezera » 25.2.2017, 0:35, sobota

:arrow: Oldtimer Pribina Star 2017 zahájila přihlašování na
http://airportnitra.sk/sk/oldtimer-pribina-star.html
;)
Celá záležitosť sa odohrá na letisku v Nitre – Veľkých Janíkovciach alias LZNI v jazyku kmeňa ICAOv od 11. do 19. 8. 2017, z čoho vyplýva, podľa vzoru „rok mínus dvetisíc rovná sa suma“, aj výška štartovného 17€ (ach jaj, na budúci rok to už bude 18!). Registrovať svoju účasť (nie partnerstvá) treba do 16. 7. 2017 z dôvodu prípravy podujatia. Igor zvestoval nasledovné informácie: do hangára sa zmestí odhadom 40 kusov techniky, ktorá tu dostane pocit sucha, bezpečia a ochrany, piloti môžu očakávať plus-mínus to isté v bungalovoch (prípadne je možné ubytovať sa v okolí letiska). Prihlásiť sa po termíne možno za už známu „pokutu“ Six Beers.
Biela technika už bude môcť lietať len mimo súťaž, s výnimkou chladničiek nad 30 rokov s klzákom pod 1:15. Ďalej už seriózne: vleky budú k dispozícii za 3€/ minúta, záloha za palivo je sume jednosto € s tým, že čo sa neminie, to sa vráti.
A ako to bude celé prebiehať? 11.8. príchod. Radostné zvítanie s mierou: nemožno prespať vytiahnutie vlajky 12.8. o 10:00 spojené so slávnostným zahájením. Každý deň o 10:00 bude predletový brífing. Prvý deň plánujeme lety na vytrvalosť (len do západu slnka) a ďalšie už klasické „tasky“. Vzlety od 12:00 do 17:30, aeroklubovú párty predpokladáme uskutočniť niekedy v čase od pondelka 14.8. do stredy 16.8. a napokon hangárpárty 18.8. večer. Výsledky súťaže vyhlásime 19.8. a v ten istý deň o 11:00 pôjde dole i zväzarmovská vlajka.
Už teraz sa tešíme na ctených vzdušných hostí od Ašu po Užhorod, či od Szegedu po Gdaňsk. Ak sa to doplní o Berlín, Rím a Tokio, budeme len radi, len tieto slová prosím neprekrúcať. Lebo homo fliegericus je nekonfliktný a šťastný v kolektíve i pod kumulmi.
V prípade nepriazne počasia je možné navštíviť Nitru alebo relaxovať v jej okolí Nitra, Bojnice, kaštiel Topolčianky, Arborétum Mlyňany, Banská Štiavnica, termálne kúpalisko Kesov, termálne kúpalisko Podhájska, Bratislava, kúpele Piešťany.
S požehnaním organizátora Peter Hupka vlastnou klávesnicou.
-jm-
Odpovědět